Producent
Cena
-
od
do
Chcesz wyjrzeć za okno i zobaczyć piękną murawę? Dzięki produktom zgromadzonym w niniejszej kategorii uda Ci się osiągnąć ten cel. Zakładanie trawnika wymaga zastosowania specjalistycznych środków, dzięki którym rośliny będą w doskonałej kondycji przez cały sezon. Nawożenie przed siewem jest niezbędne, jeśli pragniemy uzyskać gęstą, intensywnie zieloną i ozdobną darń. Jednak wykorzystywanie tych preparatów jest przydatne nie tylko w takiej sytuacji. Nawozy do trawy chronią murawę przed mchem i pomagają jej przetrwać trudne warunki pogodowe.
Zapewnij murawie doskonałe warunki wzrostu
Każdy, kto samodzielnie założył murawę, doskonale wie, jak ważne jest regularne nawożenie tworzących ją delikatnych roślin siewnych. Ich system korzeniowy nie wnika głęboko w glebę, ekspresowo zużywając składniki odżywcze znajdujące się w górnej warstwie podłoża. Istotne jest, aby równomiernie rozłożyć preparat odżywczy nie tylko przed samym siewem, ale również systematycznie powtarzać tę czynność w trakcie całego sezonu. Dodatkowe wspomaganie murawy i traw ozdobnych zasila je w niezbędne makroelementy. Dzięki nim darń wygląda zdrowo oraz jest bardziej odporna na porost mchu czy chwastów.
Klucz to regularność
Pamiętajmy, aby zastosować letni nawóz do traw ozdobnych przed siewem w przypadku świeżo zakładanej murawy, a następnie po pierwszym koszeniu, w pierwszej połowie czerwca oraz w sierpniu. Nie wykorzystujmy go później, ponieważ środek spowoduje nadmierny wzrost ozdobnej murawy jesienią i spadek jej odporności na nadchodzące ochłodzenie. W tym momencie warto zdecydować się preparat jesienny, który zahamuje przyrost roślin siewnych i wzmocni je, przygotowując na działanie niskiej temperatury. Stworzy w glebie zapasy składników odżywczych na okres wegetacji.
Nawozy do trawy z mchem
Niektóre produkty zostały przygotowane specjalnie po to, aby walczyć z niepożądanym mchem i chwastami. Można stosować je poprzez równomierne rozsypywanie albo wykorzystać w postaci roztworu do podlewania. Tego rodzaju środków używamy jednorazowo wiosną bądź jesienią, jednak nie później niż do końca września.